Concurs pentru ocuparea unui post de infirmiera debutanta si ingrijitoare

Spitalul Municipal Salonta organizeaza in data de 22.10.2013, concurs pentru ocuparea urmatoarelor posturi:

- un post de infirmiera debutanta, perioada nedeterminata, in cadrul compartimentului de Cardiologie, pozitia 21 in statul de functiuni;

- un post de ingrijitoare, perioada nedeterminata, in cadrul compartimentului de Pediatrie, pozitia 95 in statul de functiuni;

Conditii de participare: Scoala generala

- copia foii matricole de absolvire a scolii generale

Concursul va avea doua etape: proba scrisa si proba interviu.

Concursul se va desfasura la sediul Spitalului Municipal Salonta, in data de 22.10.2013, ora 10,00 proba scrisa si in data de 25.10.2013 proba practica.

- Tehnica ingrijirii bolnavului: dr. Carlos Moses, editia 2007

* Asigurarea odihnei, ranile si ingrijirile acordate bolnavului, pag. 173 - 194.

* Intretinerea saloanelor si anexelor, pag. 106 – 120.

* Dezinfectia, dezinsectia si deratizarea, pag. 64 – 76.

* Asigurarea sectiei cu lenjerie si circulatia lenjeriei, pag. 97 – 103.

* Asigurarea alimentelor, curatirea vasului si indepartarea reziduurilor alimentare, pag. 104 – 106.

- Ordinul M.S. 916/2006, privind infectiile nozocomiale

- O.M.S.P. 261/2007, privind curatarea, dezinfectia si sterilizarea in unitatile sanitare.

- Ordinul nr. 219/ 2002, privind colectarea, transportul si depozitarea deseurilor.

- Ghid pentru infirmiere.

Dosarele se pot depune la secretariatul unitatii, pana la data de 23.09.2013, orele 14,00, iar rezultatele selectarii dosarelor de inscriere se afiseaza cu mentiunea „admis” sau „respins”, la sediul institutiei, la data de 25.09.2013, ora 12,00.

MANAGER                                                                                          SEF BIROU R.U.N.O.S.

ADRIAN HATEGAN                                                                                  MILKA LABAI