Concurs pentru ocuparea unui post de muncitor IV - liftier

Spitalul Municipal Salonta organizeaza in data de 12.03.2014, concurs pentru ocuparea unui post de muncitor IV - liftier, perioada determinata, in cadrul Camerei de garda, pozitia  nr. 130 in statul de functiuni.

Conditii de participare: - Diploma de absolvire a scolii generale

- categoria de calificare I

- cerere de inscriere la concurs adresata conducatorului unitatii;

- copia diplomei de absolvire a scolii generale sau a diplomei de bacalaureat;

- certificat calificare liftier;

- autorizatia ISCIR liftier;

- adeverinta medicala care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare, eliberata cu cel mult 6 luni anterior derularii concursului, de catre medicul de familie al candidatului;

Concursul va avea doua etape: proba scrisa si proba interviu.

Concursul se va desfasura la sediul Spitalului Municipal Salonta, in data de 12.03.2014, ora 10,00 proba scrisa si in data de 14.03.2014 proba interviu.

- Reglementare tehnica nationala – Prescriptie tahnica – PT R2 – 2010, ascensoare electrice si hidraulice de persoane, de persoane si marfuri sau de marfuri cu comanda interioara;

- Legea 319/2006 - Obligatiile angajatilor pe linie de securitate si sanatate in munca; cap. II, III, IV;

- Legea 346/2002, privind asigurarea pentru accidente de munca si boli profesionale;

- Legea 307/2006 privind apararea impotriva incendiilor;

- HG nr. 2139/2004, pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe.

Dosarele se pot depune la secretariatul unitatii, pana la data de 11.02.2014, orele 14,00, iar rezultatele selectarii dosarelor de inscriere se afiseaza cu mentiunea „admis” sau  „respins”, la sediul institutiei, la data de 13.02.2014, ora 12,00.

MANAGER                                             SEF BIROU R.U.N.O.S.

ADRIAN HATEGAN                                            MILKA LABAI