Concurs pentru ocuparea unui post de ingrijitoare

Spitalul Municipal Salonta organizeaza in data de 04.07.2013, concurs pentru ocuparea unui post de ingrijitoare, perioada determinata, in cadrul sectiei de Medicina Interna, pozitia 13 in statul de functiuni.

Conditii de participare: Scoala generala

- copia foii matricole de absolvire a scolii generale

Concursul va avea doua etape: proba scrisa si proba practica.

Concursul se va desfasura la sediul Spitalului Municipal Salonta, in data de 04.07.2013, ora 10,00.

- Tehnica ingrijirii bolnavului: dr. Carlos Moses, editia 2007

* Asigurarea odihnei, ranile si ingrijirile acordate bolnavului, pag. 173 - 194.

* Intretinerea saloanelor si anexelor, pag. 106 – 120.

* Dezinfectia, dezinsectia si deratizarea, pag. 64 – 76.

* Asigurarea sectiei cu lenjerie si circulatia lenjeriei, pag. 97 – 103.

* Asigurarea alimentelor, curatirea vasului si indepartarea reziduurilor alimentare, pag.  104 – 106.

- Ordinul M.S. 916/2006, privind infectiile nozocomiale

- O.M.S.P. 261/2007, privind curatarea, dezinfectia si sterilizarea in unitatile sanitare.

- Ordinul nr. 219/ 2002, privind colectarea, transportul si depozitarea deseurilor.

- Ghid pentru infirmiere.

Dosarele se pot depune la secretariatul unitatii, pana la data de 04.06.2013, orele 14,00, iar rezultatele selectarii dosarelor de inscriere se afiseaza cu mentiunea „admis” sau  „respins”, la sediul institutiei, la data de 06.06.2013, ora 12,00.

MANAGER                                             SEF BIROU R.U.N.O.S.

ADRIAN HATEGAN                                       MILKA LABAI