Concurs pentru post de infirmiera debutanta

Spitalul Municipal Salonta organizeaza in data de 07.10.2013, concurs pentru ocuparea unui post de infirmiera debutanta, perioada determinata, in cadrul compartimentului Neonatologie, pozitia 56 in statul de functiuni.

Conditii de participare: Scoala generala

- copia foii matricole de absolvire a scolii generale

Concursul va avea doua etape:  proba scrisa si proba interviu.

Concursul se va desfasura la sediul Spitalului Municipal Salonta, in data de 07.10.2013, ora 10,00 proba scrisa si in data de 10.10.2013 proba interviului.

- Tehnica ingrijirii bolnavului: dr. Carlos Moses, editia 2007

* Asigurarea odihnei, ranile si ingrijirile acordate bolnavului, pag. 173 - 194.

* Intretinerea saloanelor si anexelor, pag. 106 – 120.

* Dezinfectia, dezinsectia si deratizarea, pag. 64 – 76.

* Asigurarea sectiei cu lenjerie si circulatia lenjeriei, pag. 97 – 103.

* Asigurarea alimentelor, curatirea vasului si indepartarea reziduurilor alimentare, pag. 104 – 106.

- Ordinul M.S. 916/2006, privind infectiile nozocomiale

- O.M.S.P. 261/2007, privind curatarea, dezinfectia si sterilizarea in unitatile sanitare.

- Ordinul nr. 219/ 2002, privind colectarea, transportul si depozitarea deseurilor.

- Ghid pentru infirmiere.

Dosarele se pot depune la secretariatul unitatii, pana la data de 06.09.2013, orele 14,00, iar rezultatele selectarii dosarelor de inscriere se afiseaza cu mentiunea „admis” sau „respins”, la sediul institutiei, la data de 10.09.2013, ora 12,00.

MANAGER                                                                                                 SEF BIROU R.U.N.O.S.

ADRIAN HATEGAN                                                                                              MILKA LABAI